Wydarzenia
WYCIECZKA KIETRZ-BEDNARY-LICHEŃ

WYCIECZKA KIETRZ-BEDNARY-LICHEŃ

Wystawa AGRO SHOW 2023 była inspiracją do organizacji wycieczki dla uczniów klas III, IV i V Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki. W dniach 21-23 września nasi uczniowie mogli zobaczyć najnowsze rozwiązania techniczne w rolnictwie nie tylko na Targach ale również w praktyce. Podróżując szkolnym autobusem najpierw zawitaliśmy do Kombinatu Rolnego Kietrz, gdzie zapoznaliśmy się z historią Kombinatu, aktualnie prowadzoną produkcją oraz bazą maszynową i jedną z czterech  ferm mlecznych należących do Firmy.

Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie jednych z największych w Europie targów techniki rolniczej AGRO SHOW w Bednarach koło Poznania, połączony z odebraniem nagród indywidualnych i drużynowej dla Szkoły,  II edycji Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Przypomnijmy, że nasi uczniowie z TMRiA zajęli drużynowo trzecie miejsce w kraju premiowane wyjazdem na Targi AGRITECHNIKA w Hanowerze. Na zakończenie grupa zwiedziła Bazylikę w Licheniu i uczestniczyła w mszy świętej wraz z ks. Rafałem Igielskim będącym obok Panów Stanisława Sęka i Andrzeja Lecha opiekunem wyjazdu. Poniżej krótka fotorelacja w wycieczki.