Wydarzenia
BITWA REGIONÓW 2023- II ETAP

BITWA REGIONÓW 2023- II ETAP

Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej informuje, że w dniu 16 września 2023 r. na terenie naszej szkoły odbył się II etap konkursu ” Bitwa Regionów 2023” dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego. Organizatorami wydarzenia było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W wydarzeniu wzięło udział 16 Kół GW, które w przepięknej scenerii Beskidu Niskiego prezentowały smakołyki przed Komisją Konkursową. Największą ilość punktów otrzymało KGW z Szaflar. Panie przygotowały potrawę z jagnięciny według regionalnego przepisu.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życząc pomyślności na etapie centralnym.

Konkurs uświetniły zespoły zaproszone przez Dyrektora Szkoły, a były nimi:

  • Zespół Regionalny „Pogórzanie” z Jastrzębi koło Ciężkowic,
  • Zespół dziecięcy „Małe Łącko” z Łącka,
  • Zespół „Zbrucz” z Tarnopola (Ukraina), 
  • Zespół Regionalny z Koniakowa prezentujący kulturę ludową Beskidu Śląskiego.

Dyrektor Wojciech Pękala serdecznie dziękuje za wyróżnienie naszej placówki. Słowa podziękowania kieruje również do Nauczycieli i Pracowników Szkoły.