Wydarzenia
” ZNANI NIEZNANI. POLACY ŚWIATU”

” ZNANI NIEZNANI. POLACY ŚWIATU”

W ciagu kilku ostatnich dni gościliśmy u siebie wystawę składajacą się z 23 kolorowych plansz, na których są zaprezentowane dokonania 44 wybitnych Polaków, sławnych, docenianych i podziwianych na świecie, a zupełnie nieznanych lub prawie zapomnianych w Polsce. Poza krajem Polacy ci, wykorzystując swoje talenty i umiejętności, pracowali jako inżynierowie, lekarze, architekci, byli badaczami, odkrywcami, naukowcami i wynalazcami. Tam, gdzie działali, stawali się znani i poważani. Ich odkrycia często wzbudzają najwyższe uznanie i szacunek.

Minister rolnictwa, jako prowadzący szkoły rolnicze i sprawujący nad nimi nadzór pedagogiczny, wyraził nadzieję, że każda z prezentowanych na wystawie postaci stanie się inspiracją dla młodzieży uczącej się w resortowych szkołach rolniczych.

Wystawa wchodzi w skład cyklu przedsięwzięć realizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Archiwum Polskiej Akademii Nauk.