Galerie
WYJAZD NA TARGI AGRITECHNICA 2023

WYJAZD NA TARGI AGRITECHNICA 2023

 

Puchar Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym

AGRITECHNICA Hanower 2023 to największe na świecie targi techniki rolniczej  i innowacji rolniczych w których mogliśmy uczestniczyć w ramach nagrody II Pucharu Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym. Przypomnijmy, że nasza drużyna złożona z uczniów klas V, IV i III TMRiA pod kierunkiem Pana Stanisława Sęka wywalczyła III miejsce w kraju premiowane wyjazdem właśnie na to wydarzenie. Wizyta w Hanowerze to oczywiście nie jedyna atrakcja wyjazdu. Pierwszego dnia mogliśmy zwiedzić Fabrykę Claas w Harsewinkel gdzie poznaliśmy historię firmy i na własne oczy mogliśmy zobaczyć produkcji nowoczesnych kombajnów Trion i Lexion oraz sieczkarni Jaguar. Uzupełnieniem tego dnia były odwiedziny w Firmie BIOCAREw Einbeck zajmującej się biologicznymi metodami zwalczania szkodników.

Drugi dzień wycieczki to udział w targach AGRITECHNIKA w tym w specjalnych prezentacjach dla Pucharowiczów w Firmie Claas i Horsch. Blisko 3000 wystawców, 218 światowych innowacji zgromadzonych w 24 halach wystawienniczych robią niepowtarzalne wrażenie i powodują, że na koniec dnia nogi odmówiły nam posłuszeństwa. Ostatni dzień wyjazdu to zwiedzanie AUTOSTADT w Wolfsburgu czyli miasteczku samochodowym koncernu Volkswagen na którego terenie znajduje się muzeum samochodów i centrum obsługi klienta z miejscem odbioru nowych pojazdów.

Bardzo dziękujemy organizatorom: Firmie 365 FarmNet, Claas i Firmą towarzyszącym za niezapomniany wyjazd a uczniom wraz z opiekunem jeszcze raz gratulujemy osiągnięcia i nagrody! Do zobaczenia na kolejnej edycji Pucharu!