Wycieczka do Brukseli

W dniu 29 listopada do 4 grudnia młodzież naszej Szkoły uczestniczyła w wycieczce do Brukseli. Pojechało 47 uczniów i 4 opiekunów. Oprócz zwiedzania miasta stolicy Belgii zwiedzili z przewodnikiem Grand Place, Dom Króla, Katedry św. Michała i św. Guduli na wzgórzu Treurenberg , Atomium, Ratusz i wiele innych. Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie Parlamentu Europejskiego i spotkanie z europosłem Panem dr. Czesławem Siekierskim, z którym rozmowy toczyli do późnego wieczoru. Uczniowie są zadowoleni, bo mieli okazję być w Brukseli w tym czasie, kiedy Polak Donald Tusk przejmował przewodniczenie Radzie Europejskiej. Czuli się swobodnie przez znajomość języka angielskiego i j. niemieckiego, a to co zobaczyli, przeżyli zapadnie w ich sercach na długo w pamięci.

Zdjęcia z wyjazdu do Brukseli. Link