Wydarzenia
WYCIECZKA KLASY I i III TECHNIKUM

WYCIECZKA KLASY I i III TECHNIKUM

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas I i III Technikum ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W HAŃCZOWEJ wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” –  jest to kompleks muzealny położony w Trzcinicy k. Jasła w woj. podkarpackim, stanowiący oddział Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Skansen Karpacka Troja powstał w miejscu odkrycia jednego z najstarszych grodzisk w Polsce zwanego Wałami Królewskimi, którego początki sięgają wczesnej epoki brązu. Dokonano na nim odkryć archeologicznych datowanych na początki epoki brązu i wczesne średniowiecze. Kolejnym punktem zwiedzania było muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Celem wycieczki było poszerzenie wiadomości na temat Epoki Średniowiecza, technologii przemysłowej oraz integracja  młodzieży.