Wydarzenia
BIEG TROPEM WILCZYM

BIEG TROPEM WILCZYM

Dnia 1 marca upamiętniając Dzień Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole po raz pierwszy został zorganizowany Bieg Tropem Wilczym. W biegu wzięło udział 19 uczniów z różnych klas technikum i szkoły branżowej. Dystans jaki mieli do przebiegnięcia to 1963 metry. Wśród chłopców najlepszy okazał się Karol Nowak z klasy I SB. Na drugim miejscu uplasował się Jarek Bartłomiej z klasy II SB, a na trzecim Mikołaj Korzeń z klasy V technikum. W kategorii dziewczyn zwyciężyła Roksana Kuruc z klasy I technikum. Na kolejnych miejscach znalazła się Natalia Jarek klasa II technikum oraz Patrycja Turska klasa III technikum. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom biegu !!!

W tym dniu na apelu poprzedzającym bieg został rozstrzygnięty konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklęty oraz konkurs plastyczny.

W konkursie wiedzy aż 6 uczniów uzyskało tę samą liczbę punktów zajmując ex aequo pierwsze miejsce:

1. Spólnik Adrianna

2. Leśniak Wiktor

3. Ciochoń Nikodem

4. Markowicz Bartłomiej

5. Chruszcz Miłosz

6. Olszanecki Ireneusz

W konkursie plastycznym została przyznana tylko jedna nagroda za pierwsze miejsce dla Roksany Kuruc.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. I taki hołd dziś nasza szkoła złożyła.