Zawody w narciarstwie biegowym

27 maja 2016 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej gościło ponad 300 osób – byli to uczniowie Szkół Podstawowych z Wysowej, Hańczowej, Łosia, Szkół Gimnazjalnych z Ropy, ze Słowacji z Richwaldu i Zborowa, a także młodzież wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionych szkół ZSCKR w Nowosielcach i w Nowym Targu.

Wszyscy brali udział w międzynarodowych biegach na dystansie 400,800,1000,1500 i 2000 metrów. Ci co zajęli pierwsze III miejsca w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchary, medale i dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom za udział w zawodach. Opiekunowie uczniów pełnili funkcję sędziego zawodów. Zawodom towarzyszyła miła atmosfera, choć pogoda była nie najlepsza. Po posiłku wszyscy udali się do miejsc zakwaterowania, zabierając z Hańczowej miłe wspomnienia, medale, puchary i dyplomy. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Prednostka ze Zborowa i Richwaldu, Pani dyrektor ze szkoły Podstawowej ze Zborowa i wielu innych gości ze Słowacji, Gminy Uście Gorlickie, Gminy Ropa.

Ze strona Słowacką został w gabinecie Dyrektora ZSCKR Wojciecha Pękali podpisany dokument o rozwijaniu dalszej współpracy w dziedzinie kultury, sportu i tradycji regionalnych. Zawody te zorganizowane zostały w ramach realizowanego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euregionu „TATRY” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.