WYCIECZKA DO BEDNAR i KOPALNI WĘGLA

Zwiedzając Kopalnię Guido w Zabrzu przekonaliśmy się, że obecnie zamiast pokładów węgla wydobywa się tam turystykę, kulturę i rozrywkę – na poziomach 170 i 320 czekało na nas moc atrakcji. Aby zobaczyć, jak wyglądała praca górnika, poznać historię górnictwa i jego współczesne oblicze, wystarczyło włożyć kask, pobrać górniczą lampę i ruszyć na spotkanie podziemnej przygody! Pan przewodnik kazał pamiętać o tym, by każdego napotkanego pod ziemią górnika pozdrowić tradycyjnym „Szczęść Boże”.

Tego samego dnia wieczorem, po kolejnych godzinach podróży dotarliśmy do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w Licheniu Starym. To monumentalna ociekająca złotem świątynia, wzorowana na bazylice Św. Piotra w Rzymie. Znajduje się w województwie wielkopolskim niedaleko Konina. Po modlitwie i spacerze w parku udaliśmy się na nocleg. Ten dzień zakończył się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek.

W piątek wcześnie rano wyjechaliśmy do Bednar w gminie Pobiedziska, 25 km od Poznania aby zwiedzić XX Międzynarodową Wystawę Rolniczą.

AGRO SHOW to miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Ale nie tylko. To wystawa kompleksowa, swą ofertę prezentują producenci nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem.Oprócz standardowych stoisk, producenci mają możliwość prezentacji maszyn na specjalnych ekspozycjach pokazowych lub na specjalnie przygotowanym ringu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


{imageshow sl=78 sc=10 /}