Warsztaty Masterclass Leadership with the Pope

18 października, grupa uczniów z kl 3 T: Karolina Nogawka, Martyna Lisowicz, Maciej Piecuch, Grzegorz von Rul i Mateusz Łukaczyn, uczestniczyła w Dworku Gościnnym w Szczawnicy w warsztatach Masterclass Leadership with the Pope, gdzie spotkało się około 350 młodych liderów. Inspiracją Wydarzenia było „15 Zasad Przywództwa Według Papieża Franciszka”. Program łączy je z koncepcją nowoczesnego, praktycznego, odpowiedzialnego społecznie przywództwa, nastawionego na ciągły rozwój osobisty, budowanie autorytetu, angażowanie i wzmacnianie innych. Uczniowie otrzymali wskazówki jak rozwijać swoje kompetencje przywódcze i umiejętności w obszarach związanych z wyzwaniami współczesnego świata, jak budować nowy model relacji w biznesie, w jaki sposób zachować uniwersalne wartości. Swym doswiadczeniem dzielili się: profesor Krzysztof Meissner, Jerzy Buzek, arcybiskup Grzegorz Ryś, Krzysztof Zanussi, Beata Pawlikowska, Szymon Hołownia i Jarosław Królewski.

Uczestnicy otrzymali certyfikat kursu leadership z podpisami VIP-ów, którzy wzieli udział w wydarzeniu. Wszystko odbyło sie w duchu piętnastu zasad przywództwa sformułowanych przez Franciszka. Papież wskazał na 15 słabości, z którymi zmaga się Kościół jako instytucja i przywódcy. Znalazły się wśród nich m.in: arogancja, nietolerancja, krótkowzroczność i małostkowość. Masterclass jest drogą poszukiwania wartości i wyborów, myśleniem przyszłości o tym, co naprawdę warto, a nie tylko opłaca się. Future thinking and back to values. Jest to program adresowany dla wszystkich, którzy wierzą w rozwój oparty o wartości, tym bardziej gratulujemy Uczestnikom, a Organizatorom dziękujemy za umożliwienie włączenia nas w program.
(https://popeleadership.org/)

{imageshow sl=109 sc=10 /}