Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Sukces, Sukces, Sukces!!! Trzy czołowe miejsca podczas eliminacji Okręgowych XLVI edycji OWiUR

Sukces, Sukces, Sukces!!! Trzy czołowe miejsca podczas eliminacji Okręgowych XLVI edycji OWiUR

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej był gospodarzem tegorocznych Eliminacji Okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności  Rolniczych rozegranych w dniach 14-15 kwietnia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch blokach: mechanizacji rolnictwa i produkcji roślinnej. Po zmaganiach testowych i praktycznych bezkonkurencyjni w bloku mechanizacji okazali się nasi chłopcy z TMRiA: Łukasz Kwoczko (klasa II) zdobył I miejsce a Mikołaj Korzeń (klasa IV) uplasował się tuż za nim zostawiając daleko z tyłu konkurencję.
Z kolei w bloku produkcja roślinna Bartek Markowicz z klasy I TMRiA musiał uznać wyższość tylko jednego konkurenta zajmując II miejsce. Warto zauważyć, że wszyscy nasi reprezentanci to debiutanci w tej Olimpiadzie i wraz ze swoimi opiekunami Stanisławem Sęk i Wacławem Budus włożyli dużo pracy aby ten debiut był tak udany. GRATULUJEMY CAŁEJ DRUŻYNIE I ŻYCZYMY POWODZENIA już za miesiąc na etapie centralnym w Olsztynie!