Patron szkoły
„POZDRÓW NAS JESZCZE RAZ, JANIE PAWLE…”

„POZDRÓW NAS JESZCZE RAZ, JANIE PAWLE…”

Jak co roku zebraliśmy się na Mszy Świętej w Kaplicy Dobrego Pasterza w Hańczowej. Następnie wszyscy zgromadzeni goście, pan Dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie udali się do szkoły na uroczysty apel poświęcony osobie Naszego Patrona. W scenariuszu spotkania przygotowanym przez p. Magdalenę Jodłowską- Piskorz znalazły się słowa papieża Jana Pawła II skierowane do dzieci i młodzieży oraz nauka o Rodzinie i jej wartości w życiu każdego z nas.

40-ta rocznica wyboru polskiego kardynała Karola Wojtyły na Papieża stała się dla nas okazją do przypomnienia o tych wartościach, które były mu bliskie i które nam przekazywał. „…To spotkanie ma służyć temu, aby każdy z nas namalował w swoim sercu obraz…”– te słowa skierował do zebranych Dyrektor Szkoły mgr inż. Wojciech Pękala. Następnie swoimi wspomnieniami o Janie Pawle II podzielił się z nami ks.proboszcz-emeryt Stefan Tabor z Parafii Szymbark. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami ze strony zaproszonych gości i życzeniami wszelkiej pomyślności dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły.