Internackie fakty
OGNISKO INTEGRACYJNE

OGNISKO INTEGRACYJNE

Ognisko integracyjne

Młodzież internatu zorganizowała ognisko integracyjne, aby po przerwie wakacyjnej spędzić miło ze sobą czas. Szczególnie ciepło witamy nowych wychowanków internatu, którzy w tym roku wybrali naszą szkołę, mimo że pochodzą z odległych stron, aż spod samego Zakopanego! Miło nam było posłuchać podhalańskiej gwary i poznać realia życia, uprawy roli, hodowli zwierząt, wyrabiania oscypków u podnóża Tatr.

Tomasz Piskorz

Narodowe czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza

Wychowankowie internatu uczestniczyli w akcji Narodowego czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Martyna, Kamil, Oksana i Dorota   wzorcowo interpretowali wybrane utwory naszego Wieszcza. Jest to wyjątkowy rok, ponieważ przypada dwusetna rocznica rozpoczęcia epoki romantyzmu w Polsce. Zachęcajmy do sięgania po klasyczne arcydzieła literatury polskiej, aby kultywować lokalne tradycje. Narodowe Czytanie łączy nas wszystkich!  

Tomasz Piskorz