Dzień Otwarty Uniwersytetu Rolniczego im.Hugona Kołłątaja w Krakowie.

21 marca 2022 r. uczniowie klasy IV Technikum - Klasy  Uniwersyteckiej uczestniczyli w Dniu Otwartym organizowanym przez Uniwersytet Rolniczy im.Hugona Kołłątaja w Krakowie.
Uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką wychowawcy Iwony Lewczyk, Jerzego Lewczyk oraz Kierownika Szkolenia Praktycznego dr Stanisława Sęka  po raz drugi odwiedzili dwa wydziały uniwersyteckie: Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki oraz Wydział Technologii Żywności. Po obejrzeniu stoisk wydziałowych i zapoznaniu się z aktualną ofertą edukacyjną uczestniczyliśmy w warsztatach tematycznych organizowanych w specjalistycznych pracowniach wydziałowych : laboratorium technologii produkcji i oceny jakości biopaliw, pracowni robotyki,szklarni z urządzeniami i instalacjami umożliwiającymi pochłanianie i magazynowanie energii słonecznej oraz laboratorium fizyko-chemicznych i mikrobiologicznych analiz odpadów.
Uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji m.in czym można zastąpić węgiel, jak powstają biopaliwa ciekłe,w jaki sposób magazynować energię w szklarni, jakie urządzenia wykorzystywane są w rolnictwie precyzyjnym oraz jak powstaje biogaz.
Odwiedzając Wydział Technologii Żywności obejrzeliśmy prezentowane ekspozycje m.in.proces produkcji piwa , zdrowe wypieki a także artystyczne kompozycje rzeźbionych owoców i warzyw metodą carvingu.
Po wizycie na wydziałach Uniwersytetu Rolniczego zaplanowaliśmy spacer po rynku krakowskim i zwiedziliśmy Muzeum "Rynek Podziemny" poznając ciekawą historię miasta Krakowa.
 
Podziel się

NABÓR 2022/23

KONTAKT

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej
      Hańczowa 80,
38-316 Wysowa Zdrój
tel/fax (018)353-20-04 lub
18 353-05-24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPA

Kategoria: Internackie fakty

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

W ramach obchodów została przeprowadzona akcja sprzątania terenu wokół szkoły.

DZIEŃ KOBIET W INTERNACIE
DZIEŃ KOBIET W INTERNACIE

,,Kobieta ma tyle siły, że zadziwia mężczyzn’’ 

W naszej Szkole realizujemy projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nr projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16.
Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”, w latach 2017, 2018, 2019.