Ósmoklasiści poznają zawody.

28 lutego 2022r. w  warsztatach zawodoznawczych zorganizowanych przez naszą szkołę uczestniczyli uczniowie ze Szkół Podstawowych w Hańczowej, Banicy i Śnietnicy. Następnie gościliśmy także ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Uściu Gorlickim. W najbliższym czasie czekamy na kolejne szkoły, które wyraziły chęć uczestniczenia w takich zajęciach.

Uczniowie zostali zapoznani z możliwościami kształcenia w zawodach, które oferuje ZSCKR w Hańczowej a są to między innymi: technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, cukiernik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych, oraz perspektywami pracy związanej z odnawialnymi źródłami energii. Specjaliści poszczególnych profesji zaprezentowali także wybrane pracownie, w których uczniowie doskonalą swój warsztat pracy w określonym zawodzie. Zaproszeni goście uczestniczyli czynnie w prowadzonych na pracowniach zajęciach praktycznych pod okiem opiekunów i naszych uczniów.

Uczestnictwo w zajęciach przybliżyło ósmoklasistom charakter i specyfikę zawodów występujących w ich najbliższym otoczeniu. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli wpłynęły na wykształcenie pozytywnych postaw wobec pracy zawodowej, ponadto ułatwiają trafne planowanie swojej przyszłości.

Uczniom i nauczycielom dziękujemy i zapraszamy do kontaktu z nami, kolejne zainteresowane szkoły podstawowe.

Podziel się

NABÓR 2022/23

KONTAKT

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej
      Hańczowa 80,
38-316 Wysowa Zdrój
tel/fax (018)353-20-04 lub
18 353-05-24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPA

Kategoria: Internackie fakty

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

W ramach obchodów została przeprowadzona akcja sprzątania terenu wokół szkoły.

DZIEŃ KOBIET W INTERNACIE
DZIEŃ KOBIET W INTERNACIE

,,Kobieta ma tyle siły, że zadziwia mężczyzn’’ 

W naszej Szkole realizujemy projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nr projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16.
Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”, w latach 2017, 2018, 2019.