W dniu 20 września 2019 r. obchodzliliśmy 55 rocznicę istnienia naszej szkoły.

JUBILEUSZ 55-lecia SZKOŁY

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świetą w Kaplicy p.w. Dobrego Pasterza w Hańczowej, którą celebrowali ks. proboszcz Jacek Daniel oraz ks. mgr Mateusz Switek.
Wśród przybyłych gości znaleźli się m. in. poseł na Sejm RP pani Barbara Bartuś, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej pan Robert Jakubik, przedstawiciel Delegatury Kuratorium w Krakowie pan Dariusz Leśniak, Starosta Powiatu Gorlickiego pani Maria Gubała, przedstawiciele władz samorządowych, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół rolniczych, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz nasi wspaniali absolwenci.
Dyrektor Szkoły mgr inż. Wojciech Pękala przywitał zebranych i podziękował za przybycie. Przytoczył krótką historię szkoły, jej początki, trudne chwile jak i te momenty kiedy szkoła zaczęła odnosić sukcesy.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście:
„… w pamięci Uczestników są przywoływane dokonania pedagogów, których praca przyczyniła się do obecnego dorobku i autorytetu szkoły w środowisku lokalnym. To dzięki ich zaangażowaniu szkoła rolnicza w Hańczowej na stałe wpisała się w oświatową mapę Regionu…” - te słowa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi p. Jana Krzysztofa Ardanowskiego przedstawił p. Robert Jakubik.
„… Jestem przekonany, że obchody jubileuszowe, nie tylko nie zamkną bardzo istotnego okresu dynamicznego rozwoju Waszej szkoły, ale otworzą nową ważną kartę w jej historii. Bo jubileusz szkoły to nie tylko refleksja nad zmianami jakie zaszły na przestrzeni lat, ale również nowe wyzwania na przyszłość…” - te słowa Wójta Gminy Uście Gorlickie p. Zbigniewa Ludwina zawarte w liście gratulacyjnym na ręce Dyrektora ZSCKR w Hańczowej przekazał p. Marek Oleś.
„… Nauczycielom gorąco życzę zadowolenia i bardzo dobrych efektów w pracy dydaktyczno- wychowawczej i tego, aby wychowankowie Waszej placówki na zawsze zachowali Was we wdzięcznej pamięci…” - napisała w liście gratulacyjnym przekazanym na ręce Dyrektora Szkoły p. Wojciecha Pękali, dyrektor ZSCKR im. Stanisława Szumca w Bielsku Białej mgr Katarzyna Hofman-Kępys.
Wszystkim Państwu biorącym udział w Jubileuszu 55-lecia naszej szkoły serdecznie dziękujemy za uświetnienie tej uroczystości, za miłe słowa, życzenia i okazaną nam sympatię.

 

Podziel się

KONTAKT

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej
      Hańczowa 80,
38-316 Wysowa Zdrój
tel/fax (018)353-20-04 lub
18 353-05-24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPA

Kategoria: Internackie fakty

WIGILIA W INTERNACIE.
WIGILIA W INTERNACIE.

Jak co roku w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej odbyła się uroczysta kolacja wigilijna .

DZIEŃ CHŁOPAKA W INTERNACIE.
DZIEŃ CHŁOPAKA W INTERNACIE.

Tego dnia dla wszystkich chłopców zabrzmiało uroczyste "Sto lat".

KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY!
KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY!
M.Jodłowska-PiskorzInternackie fakty

Konkurs Recytatorski- „ Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?”- rozstrzygnięty!

W naszej Szkole realizujemy projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nr projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16.
Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”, w latach 2017, 2018, 2019.