DYREKTOR, UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE

Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Hańczowej
mają zaszczyt zaprosić
Emerytowanych Pracowników oraz Absolwentów   


na Jubileusz 55- lecia Szkoły, 


który odbędzie się 20 września 2019 roku o godz. 10:00
w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Hańczowej .

30 kwietnia 2019 był w ZSCKR w Hańczowej Dniem Języków Obcych (a dokładnie Dniem Języka Angielskiego).


30 kwietnia 2019 był w ZSCKR w Hańczowej Dniem Języków Obcych(a dokładnie Dniem Języka Angielskiego). Pan Dyrektor, mgr inż. Wojciech Pękala, umożliwił przyjazd do szkoły grupy studentów WSB – NLU studiujących w Nowym Sączu.
Byli to studenci z Kazachstanu, Turcji, Nigerii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych oraz z Indii. Zaprezentowali oni arcyciekawie swe kraje, ich kulturę, piękno i wszystko to, o czym nie jesteśmy w stanie przeczytać w przewodnikach turystycznych, a dowiemy się od mieszkańców danego kraju. Rozmawiali z uczniami ZSCKR w Hańczowej na temat kultury, muzyki oraz, literatury oraz fauny i flory.
Studenci zachęcili też uczniów do wzięcia udziału w charytatywnym biegu RUN4 A SMILE, który corocznie już odbywa się w Miasteczku Galicyjski, a jego szczytną ideą jest niesienie pomocy chorym dzieciom. (https://www.youtube.com/watch?v=MiuIijyxYn0)
Jeśli uczniom brakowało kompetencji językowej, dzięki Davidowi, który choć jest Amerykaninem, z racji na fakt, iż w domu miał pielęgnowaną znajomość języka polskiego, możliwe było dla uczniów porozumienie się bez pomocy nauczycieli. Goście docenili walory rodzimej, hańczowskiej kuchni, posilając się pysznym obiadem w Internacie, gdzie zaopiekowała się nimi p. kierownik M. Łaskawska. Smakowało im wszystko, a najbardziej to, co nie istnieje w ich krajach – nasz polski kompot ;-).
Studenci szczerze zachwycili się tak urokliwymi okolicami Hańczowej, jak i Szkołą oraz jej otoczeniem i wyrazili nadzieję powrotu w te strony. Dziękujemy Pani dr Justynie Sokołowskiej – Woźniak za sprawowanie pieczy nad wydarzeniem z ramienia WSB – NLU, a Panu Tomaszowi Piskorz za pomoc techniczną i zrobienie zdjęć zaproszonym gościom.

 

Podziel się

KONTAKT

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej
      Hańczowa 80,
38-316 Wysowa Zdrój
tel/fax (018)353-20-04 lub
18 353-05-24
zsr-hanczowa@pro.onet.pl

MAPA

W naszej Szkole realizujemy projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nr projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16.
Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”, w latach 2017, 2018, 2019.

Kategoria: Internackie fakty

KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY!
M.Jodłowska-PiskorzInternackie fakty

Konkurs Recytatorski- „ Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?”- rozstrzygnięty!

WYJAZD NA NARTY.
Sz.MordarskiInternackie fakty

Uczniowie mieszkający w internacie spędzili poniedziałkowe popołudnie na stoku w Tyliczu .

WARSZTATY KULINARNE W INTERNACIE.

Uczniowie po raz kolejny spędzili popołudnie w internacie przygotowując pyszne posiłki, tym razem była to tortilla.