Program kształcenia sztucznej inteligencji AI Schools- uruchomiony.

Zgodnie z zapowiedzią pana Jarosława Królewskiego- prezesa firmy Synerise program został dzisiaj uruchomiony symbolicznie w naszej szkole jak również w Miejskim Zespole Szkół nr 6 im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej, Szkole Podstawowej w Hańczowej i I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kromera w Gorlicach, gdzie odbyła się oficjalna inauguracja. Jesteśmy pierwszym beneficjentem programu wśród szkół ponadgimnazjalnych przygotowujących do pracy w zawodzie.

Nasi goście, a byli nimi oprócz prezesa Synerise, p. Jarosława Królewskiego, dyrektor generalny Microsoft w Polsce, p. Mark Loughran oraz prezes firmy EY, mówili o tym iż inicjatywa ma charakter społeczny – jest to unikalny program nauczania. „ Jest on wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu, dbałości o jakość naszej gospodarki, a także tak ważnego dla nas rynku pracy oraz merytokratycznej postawy naszych partnerów.”- mówił prezes Synerise.
„Dziś jest czas na rozbudzanie pasji do technologii wśród uczniów. To oni będą decydować o przyszłości świata wokół nas. Cieszę się, ze możemy być częścią tej inicjatywy”- mówili partnerzy główni programu.
Program adresowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy pierwszej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach.
Synerise wraz z partnerami zamierza uruchomić 1500 klas w 2019 roku.

W inauguracji ogólnopolskiego projektu w naszej szkole brali udział również zaproszeni goście, wśród nich Wójt Gminy Uście Gorlickie p. Zbigniew Ludwin. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Podziel się

KONTAKT

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej
      Hańczowa 80,
38-316 Wysowa Zdrój
tel/fax (018)353-20-04 lub
18 353-05-24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPA

Kategoria: Internackie fakty

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
p. Sz. MordarskiInternackie fakty

5 października rozegrany został w Internacie  turniej tenisa stołowego .

OGNISKO INTEGRACYJNE
OGNISKO INTEGRACYJNE
p. Sz. MordarskiInternackie fakty

Ognisko integracyjne dla mieszkańców internatu.

"JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM"
"JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM"
p. M. Jodłowska- PiskorzInternackie fakty

Zajęcia biblioterapeutyczne w internacie.

W naszej Szkole realizujemy projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nr projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16.
Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”, w latach 2017, 2018, 2019.