Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości seminarium pt. „Niepodległa – ku Jedności”  w ZS CKR w Hańczowej 24.10.2018. 

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez państwo polskie niepodległości, w związku z tym placówki i instytucje oświatowe włączają się ochoczo w to ważne wydarzenie poprzez organizacje różnego rodzaju konferencji, seminariów, sesji, konkursów itp.

Nie inaczej było w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej, który w czerwcu (12.06.) zorganizował sesję historyczną a 24 października b.r. – seminarium pt. „Niepodległa – ku Jedności 1918-1926”.

Uroczystość szkolna rozpoczęła się od powitania zebranych przez dyrektora ZS CKR – mgr inż. Wojciecha Pękalę. Seminarium poprowadził nauczyciel historii – dr Sławomir Mrozek który przypomniał w jakich okolicznościach odzyskaliśmy niepodległość.
Prelegentami którzy wzięli udział w seminarium byli:

  • Krzysztof Kusiak, założyciel i redaktor regionalnego bloga historycznego o ziemi gorlickiej i jasielskiej z-pogranicza oraz autor publikacji pt. „Gorlickie w Wielkiej Wojnie 1914-1915, wspomnienia, relacje, legendy”. Temat prelekcji: „Jesień roku 1918 nad rzeką Ropą – według ówczesnych relacji i korespondencji prasowych”.
  • Katarzyna Łysak, inspektor Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, interesuje się historią harcerstwa w okresie międzywojennym, z wyszczególnieniem prasy. Temat prelekcji: „Na drodze ku zjednoczeniu”.

Seminarium poprzedził quiz historyczny z wiedzy o Niepodległej. Quiz poprowadzili uczniowie z klasy 2 technikum. W rywalizacji brały udział cztery zespoły po dwóch uczniów.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Podziel się

KONTAKT

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej
      Hańczowa 80,
38-316 Wysowa Zdrój
tel/fax (018)353-20-04 lub
18 353-05-24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPA

Kategoria: Internackie fakty

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
p. Sz. MordarskiInternackie fakty

5 października rozegrany został w Internacie  turniej tenisa stołowego .

OGNISKO INTEGRACYJNE
OGNISKO INTEGRACYJNE
p. Sz. MordarskiInternackie fakty

Ognisko integracyjne dla mieszkańców internatu.

"JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM"
"JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM"
p. M. Jodłowska- PiskorzInternackie fakty

Zajęcia biblioterapeutyczne w internacie.

W naszej Szkole realizujemy projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nr projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16.
Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”, w latach 2017, 2018, 2019.