pisanki2017137 kwietnia 2017r. grupa młodzieży z naszej szkoły pod opieką p. Bożeny Bednarz i  Wacława  Bedusa uczestniczyła w wycieczce na Targi AGROTRAVEL 2017. AGROTRAVEL  to jedyna w swoim rodzaju, wyspecjalizowana pod kątem produktu turystyki wiejskiej impreza wystawiennicza. Uczniowie klas I i II Technikum Turystyki Wiejskiej mogli zobaczyć  bogactwo folkowych strojów, skosztować najcenniejszych smaków regionów. To przepis na wyjątkowe wydarzenie dedykowane wszystkim miłośnikom polskiej wsi.

Następnym  celem naszego wyjazdu był Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Zamek- pełna magii i tajemniczości ruina zagubiona wśród pól i wzgórz ziemi opatowskiej, z dala od głównych dróg i szlaków. Jest zabytkiem klasy międzynarodowej, wyjątkowym, chociaż mocno zniszczonym. Zamek Krzyżtopór wzniesiony w typie palazzo in fortezza, czyli rezydencji łączącej wygodę mieszkańców z funkcją obronną. Obronny zamek został wzniesiony na nietypowym planie wpisanej w pięciobok bastionowej fortyfikacji. Przed wybudowaniem Wersalu był to największy zamek w Europie. O przepychu pałacu krążyły legendy takie jak ta, że w sali w wieży sufit był cały ze szkła i pełnił jednocześnie funkcję akwarium, w którym pływały egzotyczne ryby. Albo że w stajniach konie jadły z marmurowych żłobów, nad którymi wisiały kryształowe lustra. Zamek robił wrażenie na każdym, kto choćby na niego spojrzał, nie mówiąc już o gościach, podziwiających go z wewnątrz. Zamiłowanie fundatora do liczb i magii było widać już w założeniach architektonicznych zamku – 365 okien, symbolizujących dni roku, liczba pokoi odpowiadająca liczbie tygodni w roku, sal było tyle, ile miesięcy, a wież cztery – tak jak kwartały. Duch Krzysztofa Baldwina, pojawiający się na zamku w postaci czarnego rycerza husarii, na pewno z aprobatą patrzy, jak po czterystu latach podnoszą się z ruin i popiołów marzenia jego ojca.

Wycieczka do Kielc na AGROTRAVEL i do Zamku Krzyżtopór
7 kwietnia 2017r. grupa młodzieży z naszej szkoły pod opieką p. Bożeny Bednarz i  Wacława  Bedusa uczestniczyła w wycieczce na Targi AGROTRAVEL 2017. AGROTRAVEL  to jedyna w swoim rodzaju, wyspecjalizowana pod kątem produktu turystyki wiejskiej impreza wystawiennicza. Uczniowie klas I i II Technikum Turystyki Wiejskiej mogli zobaczyć  bogactwo folkowych strojów, skosztować najcenniejszych smaków regionów. To przepis na wyjątkowe wydarzenie dedykowane wszystkim miłośnikom polskiej wsi.

Następnym  celem naszego wyjazdu był Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Zamek- pełna magii i tajemniczości ruina zagubiona wśród pól i wzgórz ziemi opatowskiej, z dala od głównych dróg i szlaków. Jest zabytkiem klasy międzynarodowej, wyjątkowym, chociaż mocno zniszczonym. Zamek Krzyżtopór wzniesiony w typie palazzo in fortezza, czyli rezydencji łączącej wygodę mieszkańców z funkcją obronną. Obronny zamek został wzniesiony na nietypowym planie wpisanej w pięciobok bastionowej fortyfikacji. Przed wybudowaniem Wersalu był to największy zamek w Europie. O przepychu pałacu krążyły legendy takie jak ta, że w sali w wieży sufit był cały ze szkła i pełnił jednocześnie funkcję akwarium, w którym pływały egzotyczne ryby. Albo że w stajniach konie jadły z marmurowych żłobów, nad którymi wisiały kryształowe lustra. Zamek robił wrażenie na każdym, kto choćby na niego spojrzał, nie mówiąc już o gościach, podziwiających go z wewnątrz. Zamiłowanie fundatora do liczb i magii było widać już w założeniach architektonicznych zamku – 365 okien, symbolizujących dni roku, liczba pokoi odpowiadająca liczbie tygodni w roku, sal było tyle, ile miesięcy, a wież cztery – tak jak kwartały. Duch Krzysztofa Baldwina, pojawiający się na zamku w postaci czarnego rycerza husarii, na pewno z aprobatą patrzy, jak po czterystu latach podnoszą się z ruin i popiołów marzenia jego ojca.

 

Podziel się

NABÓR 2022/23

KONTAKT

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej
      Hańczowa 80,
38-316 Wysowa Zdrój
tel/fax (018)353-20-04 lub
18 353-05-24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPA

Kategoria: Internackie fakty

GRA TERENOWA- RELACJA
GRA TERENOWA- RELACJA
p. P. Rojek i p. Sz. MordarskiInternackie fakty

Uczniowie mieszkający w internacie świętowali zbliżający się koniec roku szkolnego.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

W ramach obchodów została przeprowadzona akcja sprzątania terenu wokół szkoły.

DZIEŃ KOBIET W INTERNACIE
DZIEŃ KOBIET W INTERNACIE

,,Kobieta ma tyle siły, że zadziwia mężczyzn’’ 

W naszej Szkole realizujemy projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nr projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16.
Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”, w latach 2017, 2018, 2019.