obraz06Kombinat Rolny „Kietrz” gospodaruje na 8,5 tys. ha w województwie opolskim głównie zajmując się produkcją mleka i zbóż.

Dzięki uprzejmości Zarządu Kombinatu młodzież naszej szkoły (klasy III i IV TMR oraz III ZSZ) w dniu 10 października mogła zobaczyć jak funkcjonuje wielkoobszarowe gospodarstwo w Kietrzu.   

Po kombinacie osobiście nas oprowadzał pan Prezes Mariusz Sikora, mogliśmy zobaczyć m.in. bazę mechanizacyjną, nowoczesną oborę na 1500 krów mlecznych, zbiór buraków cukrowych oraz zakiszanie kukurydzy w silosie przejazdowym. 

Młodzieży podczas wycieczki towarzyszyli nauczyciele: Stanisław Sęk, Andrzej Lech, Jerzy Lewczyk i Marcin Mól. Wyjazd był możliwy dzięki współpracy ze Stadniną Koni Huculskich w Regietowie wchodzącej w skład Kombinatu Rolnego w Kietrzu.

Podziel się

KONTAKT

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej
      Hańczowa 80,
38-316 Wysowa Zdrój
tel/fax (018)353-20-04 lub
18 353-05-24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPA

Kategoria: Internackie fakty

WIGILIA W INTERNACIE.
WIGILIA W INTERNACIE.

Jak co roku w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej odbyła się uroczysta kolacja wigilijna .

DZIEŃ CHŁOPAKA W INTERNACIE.
DZIEŃ CHŁOPAKA W INTERNACIE.

Tego dnia dla wszystkich chłopców zabrzmiało uroczyste "Sto lat".

KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY!
KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY!
M.Jodłowska-PiskorzInternackie fakty

Konkurs Recytatorski- „ Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?”- rozstrzygnięty!

W naszej Szkole realizujemy projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nr projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16.
Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”, w latach 2017, 2018, 2019.