han12Uprawa roli i zbiór kukurydzy z wykorzystaniem narzędzi rolnictwa precyzyjnego były tematem jesiennych zajęć „Klasy Uniwersyteckiej”.

Klasa IV TMR w dniu 7 listopada na terenie gospodarstwa pana Jana Jaronia  w Radwanowicach koło Krakowa wraz z nauczycielami Stanisławem Sęk i Marcinem Mól oraz pracownikiem Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie dr inż. Mirosławem Zagórda mogła zobaczyć w akcji dwa 200-konne ciągniki oraz 8-rzędowy kombajn rotorowy do zbioru kukurydzy.

 

Prezentowane ciągniki wyposażone były w systemy GPS ułatwiające prowadzenie po polu a podczas pracy kombajnu zamontowane urządzenia pozwalały na monitorowanie plonu zbieranego ziarna kukurydzy. Uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły mogli również wykonywać przejazdy po polu wraz z operatorami pracujących maszyn. Zajęcia odbyły się w ramach umowy o „Klasie Uniwerysteckiej” pomiędzy ZSCKR w Hańczowej i UR w Krakowie.

 

Podziel się

KONTAKT

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej
      Hańczowa 80,
38-316 Wysowa Zdrój
tel/fax (018)353-20-04 lub
18 353-05-24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPA

Kategoria: Internackie fakty

WIGILIA W INTERNACIE.
WIGILIA W INTERNACIE.

Jak co roku w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej odbyła się uroczysta kolacja wigilijna .

DZIEŃ CHŁOPAKA W INTERNACIE.
DZIEŃ CHŁOPAKA W INTERNACIE.

Tego dnia dla wszystkich chłopców zabrzmiało uroczyste "Sto lat".

KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY!
KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY!
M.Jodłowska-PiskorzInternackie fakty

Konkurs Recytatorski- „ Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?”- rozstrzygnięty!

W naszej Szkole realizujemy projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nr projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16.
Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”, w latach 2017, 2018, 2019.