Wdniach 20-21 września uczniowie klas II TMRiA, III TMRiA i III ZSZ uczestniczyli w wycieczce pod opieką p. E. Szarowicz-Żytka, p. M Móla oraz  p. Sz. Mordarskiego. Pierwszego dnia udaliśmy się na Śląsk.

 

Zwiedzając Kopalnię Guido w Zabrzu przekonaliśmy się, że obecnie zamiast pokładów węgla wydobywa się tam turystykę, kulturę i rozrywkę - na poziomach 170 i 320 czekało na nas moc atrakcji. Aby zobaczyć, jak wyglądała praca górnika, poznać historię górnictwa i jego współczesne oblicze, wystarczyło włożyć kask, pobrać górniczą lampę i ruszyć na spotkanie podziemnej przygody! Pan przewodnik kazał pamiętać o tym, by każdego napotkanego pod ziemią górnika pozdrowić tradycyjnym „Szczęść Boże”.

Tego samego dnia wieczorem, po kolejnych godzinach podróży dotarliśmy do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w Licheniu Starym. To monumentalna ociekająca złotem świątynia, wzorowana na bazylice Św. Piotra w Rzymie. Znajduje się w województwie wielkopolskim niedaleko Konina. Po modlitwie i spacerze w parku udaliśmy się na nocleg. Ten dzień zakończył się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek.

W piątek wcześnie rano wyjechaliśmy do Bednar w gminie Pobiedziska, 25 km od Poznania aby zwiedzić XX Międzynarodową Wystawę Rolniczą.

AGRO SHOW to miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Ale nie tylko. To wystawa kompleksowa, swą ofertę prezentują producenci nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem.Oprócz standardowych stoisk, producenci mają możliwość prezentacji maszyn na specjalnych ekspozycjach pokazowych lub na specjalnie przygotowanym ringu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Podziel się

NABÓR 2022/23

KONTAKT

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej
      Hańczowa 80,
38-316 Wysowa Zdrój
tel/fax (018)353-20-04 lub
18 353-05-24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPA

Kategoria: Internackie fakty

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

W ramach obchodów została przeprowadzona akcja sprzątania terenu wokół szkoły.

DZIEŃ KOBIET W INTERNACIE
DZIEŃ KOBIET W INTERNACIE

,,Kobieta ma tyle siły, że zadziwia mężczyzn’’ 

W naszej Szkole realizujemy projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nr projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16.
Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”, w latach 2017, 2018, 2019.