Zajęcia biblioterapeutyczne w internacie.

W środę 22 września młodzież internatu uczestniczyła (w formie zdalnej) w zajęciach biblioterapeutycznych, które przeprowadzili pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach. Wychowankowie dowiedzieli się, jak radzić sobie ze stresem, szczególnie w tych trudnych chwilach, kiedy jesteśmy narażeni na wiele sytuacji stresowych, osamotnienie i brak pozytywnych relacji rówieśniczych. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam określone strategie radzenia sobie ze stresem, schematy postępowania, które ułatwiają poruszanie się w labiryncie lęków. Wzorem do naśladowania jest Nick Vujicic, bohater książki „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”, który pokonał niewyobrażalne ograniczenia wynikające z lęku i niepełnosprawności.

Spotkanie zorganizowali Magdalena i Tomasz Piskorz.

 

Podziel się

KONTAKT

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej
      Hańczowa 80,
38-316 Wysowa Zdrój
tel/fax (018)353-20-04 lub
18 353-05-24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPA

Kategoria: Internackie fakty

KOLACJA WIGILIJNA W INTERNACIE
KOLACJA WIGILIJNA W INTERNACIE
p. M. Jodłowska-PiskorzInternackie fakty

„Słowo Ciałem się stało! Boże Narodzenie w poezji”

WYCIECZKA  DO KOPALNI SOLI
WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI

Zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia przez uczniów ZSCKR Hańczowa mieszkających w internacie.

W naszej Szkole realizujemy projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nr projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16.
Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”, w latach 2017, 2018, 2019.