„JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM”

W środę 22 września młodzież internatu uczestniczyła (w formie zdalnej) w zajęciach biblioterapeutycznych, które przeprowadzili pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach. Wychowankowie dowiedzieli się, jak radzić sobie ze stresem, szczególnie w tych trudnych chwilach, kiedy jesteśmy narażeni na wiele sytuacji stresowych, osamotnienie i brak pozytywnych relacji rówieśniczych. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam określone strategie radzenia sobie ze stresem, schematy postępowania, które ułatwiają poruszanie się w labiryncie lęków. Wzorem do naśladowania jest Nick Vujicic, bohater książki „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”, który pokonał niewyobrażalne ograniczenia wynikające z lęku i niepełnosprawności.

Spotkanie zorganizowali Magdalena i Tomasz Piskorz.

{imageshow sl=137 sc=28 /}