Wydarzenia
INDEKS DLA ROLNIKA

INDEKS DLA ROLNIKA

6 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu odbył się drugi etap Ogólnopolskiego Konkursu „INDEKS DLA ROLNIKA”, przeznaczonego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym.

Do zmagań przystąpiło 60 uczniów z dwudziestu szkół rolniczych z całego kraju. Uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny obejmujący sześćdziesiąt zadań z zakresu produkcji zwierzęcej i roślinnej. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Celem konkursu jest umożliwienie młodzieży zdobycie indeksów szkoły wyższej oraz rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem, a także popularyzacja i pogłębianie wiedzy rolniczej, poza wiadomościami i umiejętnościami zawodowymi objętymi programem nauczania w szkołach rolniczych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie III klasy Technikum Mechanizacji: Ryszard Rembiasz, Dariusz Królczyk i Grzegorz Gnela. Rysiek Rembiasz zakwalifikował się do etapu centralnego, który odbędzie się w 2019r. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych : Irena Królewska i Wacław Bedus.