PROJEKT AI W NASZEJ SZKOLE!

Zgodnie z zapowiedzią pana Jarosława Królewskiego- prezesa firmy Synerise program został dzisiaj uruchomiony symbolicznie w naszej szkole jak również w Miejskim Zespole Szkół nr 6 im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej, Szkole Podstawowej w Hańczowej i I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kromera w Gorlicach, gdzie odbyła się oficjalna inauguracja. Jesteśmy pierwszym beneficjentem programu wśród szkół ponadgimnazjalnych przygotowujących do pracy w zawodzie.

Nasi goście, a byli nimi oprócz prezesa Synerise, p. Jarosława Królewskiego, dyrektor generalny Microsoft w Polsce, p. Mark Loughran oraz prezes firmy EY, mówili o tym iż inicjatywa ma charakter społeczny – jest to unikalny program nauczania. „ Jest on wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu, dbałości o jakość naszej gospodarki, a także tak ważnego dla nas rynku pracy oraz merytokratycznej postawy naszych partnerów.”- mówił prezes Synerise.
„Dziś jest czas na rozbudzanie pasji do technologii wśród uczniów. To oni będą decydować o przyszłości świata wokół nas. Cieszę się, ze możemy być częścią tej inicjatywy”- mówili partnerzy główni programu.
Program adresowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy pierwszej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach.
Synerise wraz z partnerami zamierza uruchomić 1500 klas w 2019 roku.

W inauguracji ogólnopolskiego projektu w naszej szkole brali udział również zaproszeni goście, wśród nich Wójt Gminy Uście Gorlickie p. Zbigniew Ludwin. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

{imageshow sl=88 sc=10 /}