Szkoła
Historia szkoły

Historia szkoły

Jesteśmy szkołą z wieloletnią tradycją-istniejemy od 1964 roku. W skład zespołu wchodzi 5-letnie Technikum oraz 3- letnia Branżowa Szkoła I Stopnia. Szkoła posiada internat ze stołówką, świetlicą i siłownią, pracownie żywienia i szycia oraz poligon do nauki jazdy ciągnikiem i pracy maszynami rolniczymi. Na warsztatach szkolnych odbywają się zajęcia z obróbki ręcznej i mechanicznej metali, spawania, obróbki cieplnej oraz naprawy maszyn i pojazdów rolniczych. Szkoła wyposażona jest w nowoczesne pracownie przedmiotowe, w tym komputerową, a także centrum multimedialne w bibliotece szkolnej. Obok budynku szkolnego znajduje się sala gimnastyczna i pełnowymiarowe boisko szkolne.

Przy szkole działa Ludowy Uczniowski Klub Sportowy. W ramach tego klubu działają między innymi sekcje piłki nożnej i narciarstwa biegowego. Na nowych uczniów i wychowanków czeka dobrze wykwalifikowana kadra nauczycielska, zapewniająca wysoki poziom kształcenia i otwarta na problemy uczniów. Szkoła podejmuje wiele inicjatyw na rzecz współpracy z lokalnym środowiskiem, organizując różne formy doskonalenia zarówno dla uczniów jak i dorosłych. Oprócz podstawowych umiejętności uczniowie technikum i szkoły branżowej mogą zdobyć dodatkowe zawody i kwalifikacje: spawacza, operatora koparko-ładowarek, barmana, baristy oraz inne w miarę zainteresowań uczniów. Uczniowie Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia uzyskują również prawo jazdy kat. B i T w ramach programu nauczania w szkole.
Szkoła w roku szkolnym 2000/01, 2002/03 zajęła wysokie miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez dzienniki Rzeczpospolita i Perspektywy.

Posiadamy internat na 80 miejsc, w którym znajdują się pokoje mieszkalne 3-5 osobowe, stołówka, świetlica, siłownia, kawiarnia, sala tenisa stołowego. W czasie wolnym młodzież może uczestniczyć w zajęciach sportowych, kulinarnych, oraz w pracowni komputerowej. W internacie panuje miła i serdeczna atmosfera tworzona wspólnie przez młodzież, wychowawców i pracowników internatu. Koszty wyżywienia i pobytu w internacie to około 180 zł miesięcznie.