Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
ELIMINACJE OKRĘGOWE XLV EDYCJI OWiUR

ELIMINACJE OKRĘGOWE XLV EDYCJI OWiUR

W dniu 08 kwietnia br. w gościnnych murach Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie odbyły się zawody II stopnia (eliminacje okręgowe) XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W zmaganiach wzięło udział blisko 170 uczniów z ponad 50 szkół ponadpodstawowych z województw: małopolskiego, śląskiego
i świętokrzyskiego. Rywalizacja odbywała się w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, gastronomia, technologia żywności, agrobiznes, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, architektura krajobrazu oraz weterynaria. Po jednodniowych zmaganiach wyniki zostały przedstawione on-line w sobotę rano.

Wyniki naszych uczniów:

  1. Produkcja roślinna: Jan Brach -2 miejsce.
  2. Produkcja zwierzęca: Dawid Kwoczko – 8 miejsce
  3. Mechanizacja rolnictwa: Paweł Babeł – 1 miejsce, Jakub Zaczyński -2 miejsce.
  4. Ogrodnictwo: Atrur Łach – 9 miejsce
  5. Gastronomia: Mateusz Durniak – 27 miejsce.

Bezpośrednio w Etapie Centralnym będą uczestniczyć nasi bezkonkurencyjny laureaci z Mechanizacji i Produkcji roślinnej. Serdeczne GRATULACJE  wszystkim naszym chłopakom i ich opiekunom!

https://urk.edu.pl/wiadomosci/10410

 
olimpiada1