Patron szkoły
DZIEŃ PATRONA

DZIEŃ PATRONA

 

Dnia 20 października obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły, był to czas podniosły i wyjątkowy dla całej społeczności szkolnej. Uroczyste obchody rozpoczęły się przemarszem Pocztu Sztandarowego do kościoła parafialnego, gdzie odbyła się Msza św. w intencji szkoły.  Uczestniczyli w niej: Dyrektor, nauczyciele, uczniowie, rodzice, zaproszeni goście: Wójt Gminy Uście Gorlickie Z. Ludwin, Przewodnicząca Rady Gminy Uście Gorlickie J. Dobek, Kierownik Posterunku Policji w Uściu Gorlickim S. Dobek, sołtys wsi p. Stachura.

Druga część uroczystości to akademia poświęcona osobie Jana Pawła II. W tym roku tematem przewodnim była działalność Karola Wojtyły, jako przyjaciela młodzieży, dlatego montaż- słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów koncentrował się na wyprawach kajakarskich młodego wówczas jeszcze księdza. Na samym początku oddaliśmy hołd Wielkiemu Polakowi i odśpiewaliśmy hymn. Następnie wystąpił p. Dyrektor, przywitał gości i zabrał głos nawiązując do życia Jana Pawła II, Jego nauki, misji. Zwrócił uwagę na priorytetowe zadanie, jakim jest wychowanie ku wartościom.

Wśród zaproszonych gościliśmy Dyrektora Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego im. Jana Pawła II mieszczącego się w Starym Sączu – ks. Pawła Brońskiego, który rozpoczął swoje wystąpienie od zagrania na gitarze i odśpiewania Barki. Opowiedział młodzieży o pielgrzymkach papieskich, nawiązał do Wadowic, dzieciństwa i młodości Wojtyły. Wystąpienie cieszyło się zainteresowaniem, co dało się zauważyć. Młodzież gromkimi brawami nagrodziła księdza. Na koniec odśpiewaliśmy Hymn  Rodziny Szkół im. Jana Pawła II .

Dodatkowo chcąc utrwalić w pamięci młodzieży sylwetkę Jana Pawła II  przeprowadzono w  szkole szereg działań:

Konkurs wiedzy „ Co wiemy o Janie Pawle II” podczas którego młodzież musiała wykazać się wiedzą na temat życia i działalności Jana Pawła II, szczególnie w okresie pierwszych lat kapłaństwa, a także po wyborze  Papieża na Stolicę Apostolską.

Konkurs plastyczny „ Jan Paweł II w oczach młodzieży”, uczniowie wykonywali pracę w dowolnej technice, przedstawiali, to co kochał Jan Paweł II ,z kim lub czym kojarzyła się im postać Wielkiego Polaka, co  chcieliby dziś Mu przekazać lub jak żyć zgodnie z Jego nauczaniem.

Wieczornica „ Taki jestem- anegdoty o Papieżu” , uczniowie mieszkający w internacie oddali cześć Janowi Pawłowi II i przygotowali krótki montaż słowny. W sposób ciekawy i  zabawny opowiedzieli o Karolu Wojtyle. Wysłuchaliśmy pieśni w wykonaniu Kordiana i Małej Armii Janosika.

Na korytarzach szkolnych zorganizowano wystawy tematyczne poświęcone działalności Jana Pawła II.