DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

30 kwietnia 2019 był w ZSCKR w Hańczowej Dniem Języków Obcych(a dokładnie Dniem Języka Angielskiego). Pan Dyrektor, mgr inż. Wojciech Pękala, umożliwił przyjazd do szkoły grupy studentów WSB – NLU studiujących w Nowym Sączu.
Byli to studenci z Kazachstanu, Turcji, Nigerii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych oraz z Indii. Zaprezentowali oni arcyciekawie swe kraje, ich kulturę, piękno i wszystko to, o czym nie jesteśmy w stanie przeczytać w przewodnikach turystycznych, a dowiemy się od mieszkańców danego kraju. Rozmawiali z uczniami ZSCKR w Hańczowej na temat kultury, muzyki oraz, literatury oraz fauny i flory.
Studenci zachęcili też uczniów do wzięcia udziału w charytatywnym biegu RUN4 A SMILE, który corocznie już odbywa się w Miasteczku Galicyjski, a jego szczytną ideą jest niesienie pomocy chorym dzieciom. (https://www.youtube.com/watch?v=MiuIijyxYn0)
Jeśli uczniom brakowało kompetencji językowej, dzięki Davidowi, który choć jest Amerykaninem, z racji na fakt, iż w domu miał pielęgnowaną znajomość języka polskiego, możliwe było dla uczniów porozumienie się bez pomocy nauczycieli. Goście docenili walory rodzimej, hańczowskiej kuchni, posilając się pysznym obiadem w Internacie, gdzie zaopiekowała się nimi p. kierownik M. Łaskawska. Smakowało im wszystko, a najbardziej to, co nie istnieje w ich krajach – nasz polski kompot ;-).
Studenci szczerze zachwycili się tak urokliwymi okolicami Hańczowej, jak i Szkołą oraz jej otoczeniem i wyrazili nadzieję powrotu w te strony. Dziękujemy Pani dr Justynie Sokołowskiej – Woźniak za sprawowanie pieczy nad wydarzeniem z ramienia WSB – NLU, a Panu Tomaszowi Piskorz za pomoc techniczną i zrobienie zdjęć zaproszonym gościom.

 {imageshow sl=97 sc=10 w=600 /}