27 maja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej gościło ponad 300 osób – byli to uczniowie Szkół Podstawowych z Wysowej, Hańczowej, Łosia, Szkół Gimnazjalnych z Ropy, ze Słowacji z Richwaldu i Zborowa, a także młodzież wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionych szkół ZSCKR w Nowosielcach i w Nowym Targu.

Wszyscy brali udział w międzynarodowych biegach na dystansie 400,800,1000,1500 i 2000 metrów. Ci co zajęli pierwsze III miejsca w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchary, medale i dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom za udział w zawodach. Opiekunowie uczniów pełnili funkcję sędziego zawodów. Zawodom towarzyszyła miła atmosfera, choć pogoda była nie najlepsza. Po posiłku wszyscy udali się do miejsc zakwaterowania, zabierając z Hańczowej miłe wspomnienia, medale, puchary i dyplomy. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Prednostka ze Zborowa i Richwaldu, Pani dyrektor ze szkoły Podstawowej ze Zborowa i wielu innych gości ze Słowacji, Gminy Uście Gorlickie, Gminy Ropa.

Ze strona Słowacką został w gabinecie Dyrektora ZSCKR Wojciecha Pękali podpisany dokument o rozwijaniu dalszej współpracy w dziedzinie kultury, sportu i tradycji regionalnych. Zawody te zorganizowane zostały w ramach realizowanego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euregionu „TATRY” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Zdjęcia poniżej

{phocagallery view=category|categoryid=17|limitstart=0|limitcount=0|enableswitch=1|overlib=1|piclens=1}

 

 

 

Podziel się

KONTAKT

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej
      Hańczowa 80,
38-316 Wysowa Zdrój
tel/fax (018)353-20-04 lub
18 353-05-24
zsr-hanczowa@pro.onet.pl

MAPA

W naszej Szkole realizujemy Projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020
Nr projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16 Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”.   w latach 2017, 2018, 2019.

Kategoria: Internackie fakty

MIKOŁAJ W INTERNACIE

Święty Mikołaj, jak co roku odwiedził również uczniów mieszkających w Internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w

WARSZTATY KULINARNE W INTERNACIE.

Dnia 30 października uczennice i uczniowie internatu ZSCKR w Hańczowej wzięli udział we wspólnym

Dzień Kobiet w internacie.

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy mieszkający w internacie pod opieką p. Sz. Mordarskiego i p. W. Hołuba przygotowali niespodziankę dla