mrozek07Dnia 21 listopada (wtorek) o godz. 10:00 w Auli Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach odbyła się konferencja historyczna pt. "Rok 1917. Świat, Europa, Gorlice".

Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej (SMZG). Wszystkich zebranych przywitał prezes SMZG - pan Roman Trojanowicz.

Uczestnicy wysłuchali prezentacji: Marka Dziedziaka pt. „Geneza I Wojny Światowej” i Krzysztofa Kusiaka pt. „Bitwa pod Gorlicami-Tarnowem. Geneza, przebieg i skutki”. Swoje prelekcje wygłosili również - dr Sławomir Mrozek pt. „Krajobraz społeczno-gospodarczy Gorlic po Bitwie”, Daniel Markowicz pt. „Czwarty rok Wielkiej Wojny. Na Zachodzie bez zmian, a na Wschodzie wszystko inaczej”.

 

Na konferencji była również młodzież ze szkół powiatu gorlickiego. Naszą szkołę reprezentował pan dyrektor Wojciech Pękala wraz z uczniami klasy 2 technikum.

Opracował: dr Sławomir Mrozek 

Początek strony