Rekrutacja na rok szkolny 2018/19

han12Uprawa roli i zbiór kukurydzy z wykorzystaniem narzędzi rolnictwa precyzyjnego były tematem jesiennych zajęć „Klasy Uniwersyteckiej”.

Klasa IV TMR w dniu 7 listopada na terenie gospodarstwa pana Jana Jaronia  w Radwanowicach koło Krakowa wraz z nauczycielami Stanisławem Sęk i Marcinem Mól oraz pracownikiem Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie dr inż. Mirosławem Zagórda mogła zobaczyć w akcji dwa 200-konne ciągniki oraz 8-rzędowy kombajn rotorowy do zbioru kukurydzy.

 

Prezentowane ciągniki wyposażone były w systemy GPS ułatwiające prowadzenie po polu a podczas pracy kombajnu zamontowane urządzenia pozwalały na monitorowanie plonu zbieranego ziarna kukurydzy. Uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły mogli również wykonywać przejazdy po polu wraz z operatorami pracujących maszyn. Zajęcia odbyły się w ramach umowy o „Klasie Uniwerysteckiej” pomiędzy ZSCKR w Hańczowej i UR w Krakowie.

 

INFORMACJA

W naszej Szkole realizujemy Projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 

NR. projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16
Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”.
w latach 2017, 2018, 2019.

NAPISALI O NAS

GAZETA KRAKOWSKA 24.04.2018

GOŚĆ.PL

Mapa

Kontakt

Początek strony