han12Uprawa roli i zbiór kukurydzy z wykorzystaniem narzędzi rolnictwa precyzyjnego były tematem jesiennych zajęć „Klasy Uniwersyteckiej”.

Klasa IV TMR w dniu 7 listopada na terenie gospodarstwa pana Jana Jaronia  w Radwanowicach koło Krakowa wraz z nauczycielami Stanisławem Sęk i Marcinem Mól oraz pracownikiem Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie dr inż. Mirosławem Zagórda mogła zobaczyć w akcji dwa 200-konne ciągniki oraz 8-rzędowy kombajn rotorowy do zbioru kukurydzy.

 

Prezentowane ciągniki wyposażone były w systemy GPS ułatwiające prowadzenie po polu a podczas pracy kombajnu zamontowane urządzenia pozwalały na monitorowanie plonu zbieranego ziarna kukurydzy. Uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły mogli również wykonywać przejazdy po polu wraz z operatorami pracujących maszyn. Zajęcia odbyły się w ramach umowy o „Klasie Uniwerysteckiej” pomiędzy ZSCKR w Hańczowej i UR w Krakowie.

 

Początek strony