Wydarzenia

Deklaracje przystąpienia do egzaminu z kwalifikacji zostaną zebrane w sobotę 27 stycznia.
OBECNOŚĆ SŁUCHACZY OBOWIĄZKOWA!

Czytaj więcej: KONKURS STROIKÓWW dniu 20 XII 2017 r. jak co roku, zgodnie z tradycją w naszej szkole odbył się konkurs stroików bożonarodzeniowych. Wzięła w nim udział młodzież ze wszystkich klas. Poziom był bardzo wyrównany, różne techniki i wkład pracy, w związku z tym komisja przyznała równorzędne miejsca.


Udział w konkursie świadczy o tym, że w domach rodzinnych kultywowane są tradycje świąteczne. Jest on również elementem działań proekologicznych i ochrony środowiska w ramach prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej „Organizacja gospodarstw ekologicznych”.

Wyniki konkursu:

Czytaj więcej: Zajęcia literacko-czytelniczeUczniowie kl. I technikum uczestniczyli w zajęciach literacko - czytelniczych przeprowadzonych przez p. Małgorzatę Janusz- Nowicką, pracownika gorlickiego oddziału Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu.


Była to poetycka zabawa, podczas której młodzież poznała inne oblicze Wisławy Szymborskiej, czyli najsłynniejsze limeryki i lepieje. Noblistka potrafiła śmiać się z samej siebie i kolegów pisarzy, ale nie tylko!

Czytaj więcej: MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ WARSZTATY SZKOLNE!Najwspanialszych prezentów od Mikołaja życzą uczniowie i nauczyciele ZSCKR w Hańczowej!  

 

 

 

 

Czytaj więcej: Konferencja historyczna pt. Dnia 21 listopada (wtorek) o godz. 10:00 w Auli Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach odbyła się konferencja historyczna pt. "Rok 1917. Świat, Europa, Gorlice".

Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej (SMZG). Wszystkich zebranych przywitał prezes SMZG - pan Roman Trojanowicz.

Uczestnicy wysłuchali prezentacji: Marka Dziedziaka pt. „Geneza I Wojny Światowej” i Krzysztofa Kusiaka pt. „Bitwa pod Gorlicami-Tarnowem. Geneza, przebieg i skutki”. Swoje prelekcje wygłosili również - dr Sławomir Mrozek pt. „Krajobraz społeczno-gospodarczy Gorlic po Bitwie”, Daniel Markowicz pt. „Czwarty rok Wielkiej Wojny. Na Zachodzie bez zmian, a na Wschodzie wszystko inaczej”.

Czytaj więcej: TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJW dniu 11 października uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pod patronatem Wójta Gminy Uście Gorlickie.

Rozgrywki przebiegały pod hasłem MASZ TYLKO JEDNO ŻYCIE.

Gościem specjalnym spotkania był p.Lech Dyblik.

Czytaj więcej: Wycieczka do Oświęcimia i Kopalni Guido w ZabrzuW dniu 9 listopada uczniowie klasy III technikum (TMR+TTW) wraz z wychowawcą Ireną Królewską i opiekunem Wacławem Bedusem wyjechali wczesnym rankiem na wycieczkę z Hańczowej do Oświęcimia, w programie było zwiedzanie Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-BIRKENAU.

Drugą połowę dnia spędziliśmy w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu. To jedyna w swoim rodzaju kopalnia, do której można zjechać prawdziwą klatką szybową na głębokość 355 metrów.

Tak wyjątkowego zabytku techniki górniczej nie ma w całej Europie.  Wycieczka pozostawiła moc pozytywnych, niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej: Zajęcia polowe „Klasy Uniwersyteckiej”Uprawa roli i zbiór kukurydzy z wykorzystaniem narzędzi rolnictwa precyzyjnego były tematem jesiennych zajęć „Klasy Uniwersyteckiej”.

Klasa IV TMR w dniu 7 listopada na terenie gospodarstwa pana Jana Jaronia  w Radwanowicach koło Krakowa wraz z nauczycielami Stanisławem Sęk i Marcinem Mól oraz pracownikiem Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie dr inż. Mirosławem Zagórda mogła zobaczyć w akcji dwa 200-konne ciągniki oraz 8-rzędowy kombajn rotorowy do zbioru kukurydzy.

Początek strony