TYLKO U NAS!
NOWY ATRAKCYJNY ZAWÓD - TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI!

Jesteśmy szkołą z wieloletnią tradycją-istniejemy od 1964 roku. W skład zespołu wchodzi 4-letnie Technikum oraz 3- letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Szkoła posiada internat ze stołówką, świetlicą i siłownią, pracownie żywienia i szycia oraz poligon do nauki jazdy ciągnikiem i pracy maszynami rolniczymi. Na warsztatach szkolnych odbywają się zajęcia z obróbki ręcznej i mechanicznej metali, spawania,obróbki cieplnej oraz naprawy maszyn i pojazdów rolniczych.Szkoła wyposażona jest w nowoczesne pracownie przedmiotowe, w tym komputerową, a także centrum multimedialne w bibliotece szkolnej. Obok budynku szkolnego znajduje się sala gimnastyczna i pełnowymiarowe boisko szkolne.

Przy szkole działa Ludowy Uczniowski Klub Sportowy.W ramach tego klubu działają między innymi sekcje piłki nożnej i narciarstwa biegowego.Na nowych uczniów i wychowanków czeka dobrze wykwalifikowana kadra nauczycielska, zapewniająca wysoki poziom kształcenia i otwarta na problemy uczniów. Szkoła podejmuje wiele inicjatyw na rzecz współpracy z lokalnym środowiskiem, organizując różne formy doskonalenia zarówno dla uczniów jak i dorosłych. Oprócz podstawowych umiejętności uczniowie technikum i szkoły zawodowej mogą zdobyć dodatkowe zawody i kwalifikacje: spawacza, operatora ciągników gąsienicowych, kuchmistrza oraz inne w miarę zainteresowań uczniów. Uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej uzyskują również prawo jazdy kat. B i T w ramach programu nauczania w szkole.
Szkoła w roku szkolnym 2000/01, 2002/03 zajęła wysokie miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez dzienniki Rzeczpospolita i Perspektywy.

Posiadamy internat na 80 miejsc, w którym znajdują się pokoje mieszkalne 3-5 osobowe, stołówka, świetlica, siłownia,sala tenisa stołowego. W czasie wolnym młodzież może uczestniczyć w zajęciach sportowych, kulinarnych, nauki tańca, oraz w pracowni komputerowej. W internacie panuje miła i serdeczna atmosfera tworzona wspólnie przez młodzież, wychowawców i pracowników internatu.Koszty wyżywienia i pobytu w internacie to około 160 zł miesięcznie.