Internackie fakty

Czytaj więcej: W ostatnie wtorki odbyły się zajęcia z gotowania dla chłopców mieszkających w internacie. Zostały one przygotowane na prośbę uczniów przez panią Agnieszkę Gryboś.

Pod opieką wychowawcy mieszkańcy internatu mieli do tej pory okazję przygotować pizzę i frytki, ale to nie koniec kulinarnych spotkań. Już po feriach chłopcy będą się uczyć lepić ruskie pierogi.

Powodzenia i smacznego!

Czytaj więcej: Turniej tenisa stołowego w internacie.W dniu 30 października p. Szymon Mordarski zorganizował turniej tenisa stołowego dla mieszkańców internatu. Najlepszym zawodnikiem okazał się Paweł Kobasa z kl.II T, tuż za nim uplasowali się Jarek Kulisiewicz z klasy IV T i Hubert Długosz z klasy II ZSZ. Wszystkim gratulujemy!

 

 

 

Czytaj więcej: Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w internacie!Narodowe i głośne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w internacie!
W role Racheli, Panny Młodej, Czepca i Pana Młodego wcielili się P. Gorczowska, K. Krok, Sz. Wójcik i R. Rembiasz z kl. II i III T.

Czytaj więcej: Dzień Chłopaka w InternacieJak co roku uczennice mieszkające w Internacie ZSCKR w Hańczowej przygotowały niespodziankę dla kolegów z okazji ich święta. W części artystycznej spotkania nie zabrakło śmiechu, gdyż scenariusz oparty został na skeczach o mężczyznach (m. in Kabaretu Hrabi).

Dziewczyny przygotowały także mnóstwo konkursów, w których chłopcy mogli się wykazać, a były to np. przyszywanie guzika na czas, rozpoznawanie akcesoriów z damskiej kosmetyczki czy zjedzenie cytryny. Wszyscy otrzymali słodkie prezenty a najlepsi w konkursach -nagrody.

Czytaj więcej: Udział w warsztatach „Pisanki po łemkowskuDlaczego pisanki się pisze a nie maluje? Jakim wzorem można je ozdobić? Czy jajko ma druga stronę? 11 kwietnia, w trakcie warsztatów poznaliśmy wzory i sposoby tradycyjnego zdobienia pisanek na „Wełykdeń" – łemkowską Wielkanoc. Zdobiliśmy jajka dawnymi wzorami - techniką woskową. Poznaliśmy także dawne zwyczaje i ludowe zabawy z jajkami.

Czytaj więcej: Walentynkowy Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej rozstrzygnięty!14 lutego 2017 r. odbył się Walentynkowy Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej. Uczniowie wspaniale przygotowali wiersze o tematyce miłosnej.
Oto wyniki:
I miejsce Dawid Apriasz kl. I ZSZ wiersz A. Mickiewicza- Świezianka,
II miejsce Karolina Krok kl. I T wiersz W. Szymborskiej- Nic dwa razy się nie zdarza,
III miejsce Agnieszka Bolech kl. I T wiersz własnego autorstwa - Kochanie .

 

Początek strony