Rekrutacja na rok szkolny 2018/19

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - 26 KWIETNIA 2018r.

Wydarzenia

Czytaj więcej: ZaproszenieSerdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną na stoisko ZSCKR w Hańczowej podczas Targów Edukacyjnych "Festiwal zawodów w Krakowie" w dniach 22-24 marca br. w hali EXPO przy ulicy Galicyjskiej 9, nr stoiska R4.

Do zobaczenia!

Czytaj więcej: Konkurs historyczny Corocznie w dniu 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", poświęcony upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

W tym roku (tak jak poprzednio) w ZS nr 1 w Gorlicach został przeprowadzony konkurs historyczny związany z powojennym podziemiem niepodległościowym, organizowany pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej. Nasza szkoła pierwszy raz wzięła udział w tym konkursie. Polegał on na napisaniu testu, który składał się z 18 pytań poruszających tematykę w sposób dość szczegółowy.

Miło nam poinformować, że ZSCKR w Hańczowej zajął wysokie 4 miejsce ! Do podium zabrakło naprawdę niewiele. Serdeczne gratulacje dla: Daniela Fecicy, Piotra Kłapyka z kl. IV Technikum oraz Tomasza Maciuszka z kl. II Technikum. 

Deklaracje przystąpienia do egzaminu z kwalifikacji zostaną zebrane w sobotę 27 stycznia.
OBECNOŚĆ SŁUCHACZY OBOWIĄZKOWA!

Czytaj więcej: KONKURS STROIKÓWW dniu 20 XII 2017 r. jak co roku, zgodnie z tradycją w naszej szkole odbył się konkurs stroików bożonarodzeniowych. Wzięła w nim udział młodzież ze wszystkich klas. Poziom był bardzo wyrównany, różne techniki i wkład pracy, w związku z tym komisja przyznała równorzędne miejsca.


Udział w konkursie świadczy o tym, że w domach rodzinnych kultywowane są tradycje świąteczne. Jest on również elementem działań proekologicznych i ochrony środowiska w ramach prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej „Organizacja gospodarstw ekologicznych”.

Wyniki konkursu:

Czytaj więcej: Zajęcia literacko-czytelniczeUczniowie kl. I technikum uczestniczyli w zajęciach literacko - czytelniczych przeprowadzonych przez p. Małgorzatę Janusz- Nowicką, pracownika gorlickiego oddziału Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu.


Była to poetycka zabawa, podczas której młodzież poznała inne oblicze Wisławy Szymborskiej, czyli najsłynniejsze limeryki i lepieje. Noblistka potrafiła śmiać się z samej siebie i kolegów pisarzy, ale nie tylko!

INFORMACJA

W naszej Szkole realizujemy Projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 

NR. projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16
Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”.
w latach 2017, 2018, 2019.

Mapa

Kontakt

Początek strony